loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Светла зелена боја (grasshopper)
 • Моќност: 51 Киловат / 70 Коњска сила
 • Пренос: 5-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Ткаенина во внатрешност network, Moonray
 • Издувување CO2: 124 g/km
 • Општа потрошувачка: 5,3 Литри / 100 km

Опции

 • Намалено ниво на течност за ладење & киламтизација, автоматска регулација на двозонска клима, електронска контрола на климатизација со филтер за честичкиi, рачен контролен индикатор
 • Ограничување на затегнувањето на ременот на предното седиште
 • Електрични прозорци за возачот
 • Полуотворени прекинувачи, прекинувач за хауба, сигурносно LED светло на таблата со инструменти, одвраќање на крадци и порака во IPC
 • Детско седиште, ISOFIX само двостепено
 • Прилагодувач на возачкото седиште
 • Најдобро рангирана NCAP Rating Pack (4*)
 • Рачка на надворешна брава, црна боја
 • Алармен систем за автомобили, повисоко ниво
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Мерач на брзина во километри
 • Сенка за сонце, возач, со огледало (со капак)
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Систем за следење на притисокот во гумите (TPSM)
 • Наслон за глава позади, централно
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Отстранување на исписот на страничната заштитна лајсна
 • Аларм против кражби
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Основа за тркало, држач со четири дупки
 • Кратка кровна антена
 • Асистент за тргање на угорница
 • Халогени предни светла
 • Vehicle Type Passenger Car
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Дневни светла
 • Филтер против загадување на воздухот, внатрешен
 • 6 звучници
 • Надворешни задни ретровизори со електричен погон и куќиште со боја на каросеријата
 • Свирка на аларм за одвраќање на крадци
 • Халогенски предни светла
 • Примарен клуч, на превиткување
 • Систем против закочување при сопирање (ABS), 14-инчен преден диск, 9-инчен заден валјак
 • Далечинско електронско заклучување на врати
 • Предна решетка пакет 1 (зрнеста црно)
 • Спортски предни седишта
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Моно тонска сирена
 • Код на менувач, бр. на шасија, година на модел 2017
 • Рачна контрола на воздух
 • Пакет за удобност Essentia
 • Сензор за надворешна температура
 • Електрични прозорци за патникот
 • Код на менувач, година на модел 2017
 • Затемнети стакла
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Сводна светилка, напред со светло за читање и микрофон за хендзфри телефон
 • Систем за мониторинг на притисокот во гумите
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Светло за читање
 • Радио контрола кај управувачот
 • Електрика на надворешни ретровизори, електрично подесување, рачно преклопување (Основа: црна зрнеста; капак: боја на каросерија)
 • Горна црна лајсна B/S
 • Двоен засилувач на сопирачка
 • Внатрешно огледало
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
 • Breaking point MY 2017.5
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Пакет за пушачи (запалка и пепелник)
 • Волан, 3-краци, кожен со сребрена боја на рамка
 • Целосна големина на челично резерно тркало
 • Cool Pack
 • Радио ЦД УСБ (Тјунер, ЦД МП3 со интегриран екран, Bluetooth и УСБ коенкција)
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Со кликнување на копчето „Испрати“, Вие се согласувате Вашите лични податоци да се обработуваат и употребуваат од страните наведени во Изјавата за приватност за споменатите цели и да бидете контактирани преку каналите што сте ги навеле.

Би сакал/а да примам понатамошни информации за вашите производи и услуги преку:
и се согласувам на поврзано обработување на податоците, како што е опишано во Изјавата за комуникација.

Откажи

Слични возила на залиха

B 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
B 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
B 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
B 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
B 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Оди на почеток