loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Switchblade сребрена (Sovereign Сребрена)
 • Моќност: 73 Киловат / 99 Коњска сила
 • Пренос: 5-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Дизел
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Ниво на декор 2 „Peanut“, црно Jet
 • Издувување CO2: 99 g/km
 • Општа потрошувачка: 3,8 Литри / 100 km

Опции

 • Намалено ниво на течност за ладење & киламтизација, автоматска регулација на двозонска клима, електронска контрола на климатизација со филтер за честичкиi, рачен контролен индикатор
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Еден привезок
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Отстранување на знакот на моторот
 • Куќиште за огледалата обоено во боја на каросеријата
 • Електрични прозорци за возачот
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Прозорец тип - апсорбирачки за сончева светлина
 • Систем за откривање на издувaни пнеуматици
 • Пакет за ладно време
 • Асм. Задна суспензија
 • Електрика и греење на надворешни ретровизори, во боја на каросеријата, рачно преклопување
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Канали за греење, задни седишта (втора позиција)
 • Мерач на брзина во километри
 • Автоматско менување на светлата
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • ABS, предни и задни диск-сопирачки
 • Наслон за глава позади, централно
 • Асм. гуми и тркала
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Asm. front horizontal suspension
 • Отстранување на исписот на страничната заштитна лајсна
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Без двобојна варијанта на покривот
 • Појас на задното централно седиште со 3 точки
 • Кратка кровна антена
 • Асистент за тргање на угорница
 • Рачен систем за врзување на дете (полуга на задна врата)
 • Халогени предни светла
 • Ролетни со огледало (возач без огледало, совоза со огледало без капак)
 • Vehicle Type Passenger Car
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Црна грејна мрежа со хромирани жици
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Борд компјутер
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • 6 звучници
 • Заден спојлер
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Моно тонска сирена
 • УСБ-приклучок
 • Ограничување на појасот на предното седиште, варијанта 2
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Електрични прозорци за патникот
 • Дневни светла, LED
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Предна камера, со аларм за пречекоривање на лентата
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • Климатизација
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Сиалица, внатрешна, покрив, подарок
 • Радио систем за инфозабава - Средно ниво (BYOM 2)
 • Радио контрола кај управувачот
 • Филтер гориво, низок квалитет
 • Горна црна лајсна B/S
 • Внатрешно огледало
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Пакет за пушачи (запалка и пепелник)
 • Волан, 3-краци, кожен со сребрена боја на рамка
 • Предно светло за магла
 • Резервно тркало 16 x 3.5, J, челично, Дизајн 1
 • Тркала од лесна легура, дизајн со 4 двојни краци 6.5 J x 16, сребрено
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Со кликнување на копчето „Испрати“, Вие се согласувате Вашите лични податоци да се обработуваат и употребуваат од страните наведени во Изјавата за приватност за споменатите цели и да бидете контактирани преку каналите што сте ги навеле.

Би сакал/а да примам понатамошни информации за вашите производи и услуги преку:
и се согласувам на поврзано обработување на податоците, како што е опишано во Изјавата за комуникација.

Откажи

Слични возила на залиха

B 1.6 DT, 73 kW / 99 к.с.
 
Оди на почеток