loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

29 570 EUR
23 800 EUR
со ДДВ
23 150 EUR Акциска цена
 • Боја: Glečerno bela
 • Моќност: 100 Киловат / 136 Коњска сила
 • Пренос: 6-степен автоматски менувач
 • Тип на гориво: Дизел
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: Small SUV
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Ткаенина „Lighthouse Rhombus“ (Moroccana), црно Jet black / Jet black
 • Издувување CO2: 129 g/km
 • Општа потрошувачка: 4,9 Литри / 100 km

Опции

 • Централен заден сигурносен ремен, со 3 точки на прикачување
 • Фиока за складирање под седиштето на совозачот
 • Ограничување на затегнувањето на ременот на предното седиште
 • Електрични прозорци за возачот
 • Капак, задна преграда за товар
 • Заштитен восок, Заштита од корозија
 • Држач за затворање багажник, хромиран
 • Полуотворени прекинувачи, прекинувач за хауба, сигурносно LED светло на таблата со инструменти, одвраќање на крадци и порака во IPC
 • Внатрешен ретровизор осетлив на светлина
 • Детско седиште, ISOFIX само двостепено
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Волан, 3-краци, кожен со сребрена боја на рамка
 • Автоматско менување на светлата
 • Наслон за рака, напред, за возачот
 • Систем за следење на притисокот во гумите (TPSM)
 • Преклопливо седиште за совозачот
 • Наслон за глава позади, централно
 • Заштита - боја, филм
 • Пакет за удобност
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Украсни букви, задни „CDTi“
 • Asm. front horizontal suspension
 • Рачки за вратите во боја на каросеријата, со хромирана лента
 • Надворешни украси, столб, апликација, reveal, црни
 • Сензор за влажност
 • Задна клупа преклоплива И делива 60/40
 • Стартување на моторот без клуч Keyless
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Тип на возило, патничко M1
 • Механички Jack
 • Преграда на заден дел од седиште, возач
 • Контрола на заклучување, далечински влез, пасивен влез (PEPS)
 • Практичен потсетник за појасот
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Индикатор за менувач за рачна трансмисија
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • Филтер против загадување на воздухот, внатрешен
 • Хромирани издувни завршетоци
 • 6 звучници
 • Вратичка за резервоар со заклучување, далечинско управување
 • Електричен греач QuickHeat
 • Носач за багаж, покривна шина
 • Сензор за дожд
 • ESC исклучувајќи HDC и вклучувајќи HSA
 • Клима уред со електронско управување
 • Систем за суспензија, држење
 • Долга кровна антена
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Моно тонска сирена
 • Филтер за прочистување на дизел честичките
 • УСБ-приклучок
 • Код на менувач, бр. на шасија, година на модел 2017
 • Ограничување на појасот на предното седиште, варијанта 2
 • Заден џеб на предно седиште, патничко
 • Помошна рачка кај совозачот и патниците позади
 • Електрична удобност пакет
 • Електрични прозорци за патникот
 • Задни светла за магла
 • Код на менувач, година на модел 2017
 • Дневни светла, LED
 • Надворешни ретровизори со загревање и електрично регулирање
 • Високо/ниско усмерување на светлосниот сноп, вклучува автоматски предни светла и брисачи на ветробранското стакло
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Потпирач за глава, предни седишта, прилагодување нагоре/надолу, напред/назад
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • Потпирач на седиште, патничко, retr, со три точки, ограничување на товар
 • Радио систем за инфозабава - Средно ниво (BYOM 2)
 • Радио контрола кај управувачот
 • Штитници од сонце со осветлено огледало
 • Двоен засилувач на сопирачка
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
 • Breaking point MY 2017.5
 • Намалено ниво на течност за ладење & киламтизација, автоматска регулација на двозонска клима, електронска контрола на климатизација со филтер за честичкиi, рачен контролен индикатор
 • Боја на тапацир за седишта, јаглен црна
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Сигнал за завртени светла, дополнително
 • Спортски седишта за возачот и совозачот, рачно прилагодување на предните седишта во 4 правци со интегрирани потпирачи.
 • Не константен систем за бришење со одмрзнувач
 • Внатрешна светилка
 • Практичен потсетник за појасот, десна рака
 • Затемнети стакла, тип 2
 • Асм. Задна суспензија
 • Light & Sight пакет 1
 • Мерач на брзина во километри
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Заштитна плоча на дно на шасија со ефект на сребрена боја - предна и задна
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Потпирач на седиште, возачко, retr, со три точки, ограничување на товар
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Предно светло за магла
 • ABS систем на кочење
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Резервно 16-инчно тркало со гума Т155/90 R16
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Со кликнување на копчето „Испрати“, Вие се согласувате Вашите лични податоци да се обработуваат и употребуваат од страните наведени во Изјавата за приватност за споменатите цели и да бидете контактирани преку каналите што сте ги навеле.

Би сакал/а да примам понатамошни информации за вашите производи и услуги преку:
и се согласувам на поврзано обработување на податоците, како што е опишано во Изјавата за комуникација.

Откажи

Слични возила на залиха

B 1.6 DTH, 100 kW / 136 к.с. Start/Stop
 
B 1.6 DTH, 100 kW / 136 к.с.
 
B 1.6 DTH, 100 kW / 136 к.с. Start/Stop
 
Оди на почеток