loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

22 280 EUR
1 320 EUR
со ДДВ
20 960 EUR Акциска цена
 • Боја: Глечерно бела
 • Моќност: 90 Киловат / 122 Коњска сила
 • Пренос: 6-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Дизел
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Trim - Cloth / Vinyl Athena, Jet Black

Опции

 • Држач за ограничување (Isofix на задно седиште)
 • Driver Assistance Пакет 1
 • Електрични прозорци за возачот
 • Индикатор за оддалеченост
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Сопирање и избегнување на судир примала брзина
 • Внатрешен ретровизор осетлив на светлина
 • Аеро(динамични) перки
 • Комфорт предни седишта
 • Блокирање на управувачки столб, електрично
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Кожен управувач со 3 крака со 3 мат хром капаци
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Преден и заден диск, ABS, 15 инчи
 • Наслон за глава позади, централно
 • Asm. front horizontal suspension
 • Напојувано управување, неваријабилен сооднос, електрично, со намален пат (напојувано управување чувствително на брзина - SSPS)
 • Појас на задното централно седиште со 3 точки
 • Лајсна B / S гор. стр., покрив светл. хром.
 • Сензор за влажност
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Предни светла, автодинамичка контрола
 • Wheel 16 X 7.0, J, Alu, Design 3
 • Уред за прилагодување на висината на седиштето на совозачот, 4 начини
 • Автоматско позиционирање на предните светла
 • Преграда, заден дел на предно седиште, лево
 • Автоматска контрола на предни светла, задоцнето
 • Задни сензори, со осветлени прекинувачи
 • Индикатор за сензор за задржување во лента
 • Моно тонска сирена
 • Спуштена модифицирана шасија
 • Автоматски систем за заклучување на вратите
 • Дневни светла, LED
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Систем за мониторинг на притисокот во гумите
 • Осветлување Пакет
 • Автоматско менување на светлото со детектор за тунел
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Куќиште за огледалата обоено во боја на каросеријата
 • Опции за Европа
 • Систем на звучници 6 - премиум
 • Оддел на предната подна конзола со лизгање на потпирачот на раката
 • Зголемен инфо екран (сегментиран) (графички мулти колор)
 • LED предни светла
 • Климатизација, двојна автоматска зона, електронска контрола на климата
 • Затемнети стакла, тип 2
 • Асм. Задна суспензија
 • Предупредување за безбедносен појас, совозач
 • Антени со можност за поставување на прозорец со монтиран држач за покрив
 • пакет за потсетник на дисплејот ( само со вграден компјутер)
 • Mid radio with Navigation ("IntelliLink Gold")
 • Мерач на брзина во километри
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Систем за избегнување на судир од напред
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Електрика на надворешните ретровизори (греење)
 • Rear View Camera, digital
 • Пакет за прегледност & светло 1
 • Преграда, заден дел на предно седиште, десно
 • Резервна гума нема
 • Амбиентално внатрешно светло на вратата
 • Engine Control S/S System Advanced
 • Амбиентално осветлување
 • Мануелна екстензија на наслонот, возач
 • Стартување на моторот без клуч Keyless
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Приспособливо предно осветлување
 • Диг. аудио систем, внат. DAB/DAB+
 • Електрична сопирачка за паркирање
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • Информации за состојбата на возилото
 • Автоматска лумбална поддршка, возач, во 4 насоки
 • Електричен греач QuickHeat
 • Аудио команди на управувачот & Универзален „Hands-free" телефон со Bluetooth или Универзален
 • Заден спојлер
 • Сензор за дожд
 • Ветробранско стакло, акустично, PVB
 • Пакет со комфор седишта 1
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Пневматик и тркало, комплет
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Електрични прозорци за патникот
 • Tire 205 / 55 R16 SL 91V BW HW1 (ULRR) CO2 red.
 • Ергономско Спортско седиште за возач - пакет
 • Комплет за итно пумпање на пневматик (наместо резервен што фаќа место)
 • Предни светла LED
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • приклучок за мемориска картичка
 • Штитници од сонце со осветлено огледало
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Parking Pack 2
 • Innovation Pack
 • Контрола на заклучување, далечински влез, пасивен влез (PEPS)
 • Предно светло за магла
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи

Слични возила на залиха

Astra, 1.5 DVH, 90 kW / 122 к.с. Start/Stop
 
Оди на почеток