loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Black Meet Kettle
 • Моќност: 81 Киловат / 110 Коњска сила
 • Пренос: 6-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Дизел
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Внатрешност - Ткаенина Talino, Jet црна
 • Издувување CO2: 90 g/km
 • Општа потрошувачка: 3,4 Литри / 100 km

Опции

 • Носечки столбови во црна боја, текстурна површина
 • Еден привезок
 • Држач за ограничување (Isofix на задно седиште)
 • Електрични прозорци за возачот
 • Left Hand Drive
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Внатрешен ретровизор осетлив на светлина
 • Комфорт предни седишта
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Пакет Elegance
 • Кожен управувач со 3 крака со 3 мат хром капаци
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Систем за следење на притисокот во гумите (TPSM)
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Преден и заден диск, ABS, 15 инчи
 • Наслон за глава позади, централно
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Asm. front horizontal suspension
 • Напојувано управување, неваријабилен сооднос, електрично, со намален пат (напојувано управување чувствително на брзина - SSPS)
 • Аларм против кражби
 • Појас на задното централно седиште со 3 точки
 • Халогени предни светла
 • Сензор за влажност
 • Рачен систем за поставување на нивото на предните светла
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Автоматска контрола на предни светла, задоцнето
 • Задни сензори, со осветлени прекинувачи
 • Моно тонска сирена
 • За спречување кражба, неовластено влегување
 • Автоматски систем за заклучување на вратите
 • Задни светла за магла
 • Дневни светла, LED
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Систем за мониторинг на притисокот во гумите
 • Осветлување Пакет
 • Автоматско менување на светлото со детектор за тунел
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Надворешни огледала со електронско подесување и загревање во боја на каросеријата, кои рачно се склопуваат
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Куќиште за огледалата обоено во боја на каросеријата
 • Опции за Европа
 • Самоактивирачка сирена за аларм
 • Оддел на предната подна конзола со лизгање на потпирачот на раката
 • Радио 4.0 IntelliLink
 • Климатизација, двојна автоматска зона, електронска контрола на климата
 • Затемнети стакла, тип 2
 • Асм. Задна суспензија
 • Предупредување за безбедносен појас, совозач
 • пакет за потсетник на дисплејот ( само со вграден компјутер)
 • Мерач на брзина во километри
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Пакет за прегледност & светло 1
 • Можност за поврзување на USB
 • Кратка кровна антена
 • Амбиентално осветлување
 • Тркало 16 X 7.0, алуминиумско, дизајн 5
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • Електричен греач QuickHeat
 • Аудио команди на управувачот & Универзален „Hands-free" телефон со Bluetooth или Универзален
 • Заден спојлер
 • Сензор за дожд
 • Блокирање на управувачки столб, механичко
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Сензор во внатрешноста за движење на возилото
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Електрични прозорци за патникот
 • Tire 205 / 55 R16 SL 91V BW HW1 (ULRR) CO2 red.
 • Сензор за навалување на возилото
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • Штитници од сонце со осветлено огледало
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Лајсна B / S гор. стр., покрив светл. хром.
 • Excite Pack
 • Резервно тркало, челично 16 x 4.0 (со заштеда на место)
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи
Оди на почеток