loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

18 560 EUR
1 360 EUR
со ДДВ
17 200 EUR Акциска цена
 • Боја: White Jade
 • Моќност: 75 Киловат / 102 Коњска сила
 • Пренос: 5-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Дизел
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: Life
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Ткаенина, Mistral Gray Uplevel
 • Издувување CO2: 110 g/km
 • Општа потрошувачка: 4,2 Литри / 100 km

Опции

 • Десна лизгачка врата со прозорец кој се отвора
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Команди за радио на управувачот
 • Еден привезок
 • Челично тркало 16 x 6.5
 • Мануелна (рачна) контрола на клима уред
 • Опции за Европа
 • Рачки за отварање врата во боја на каросеријата
 • Индикатор за безбедносен ремен на возачот
 • Систем со 6 звучници
 • Комфорт предни седишта
 • Систем за откривање на издувaни пнеуматици
 • Задно седиште - клупа, поделба 60/40
 • Задна врата која се отвара нагоре
 • 5 седишта
 • Покрив на багажниот простор
 • Автоматско менување на светлата
 • шина на бочната лизгачка врата во боја на каросеријата
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Препознавање на сообраќајни знаци на патот
 • 3,5-инчен екран во боја
 • Mirror frt sunshade, drv, w mirror &cover
 • Рачен систем за врзување на дете (полуга на задна врата)
 • Радио RD6 со Bluetooth и USB приклучок
 • Наслон за глава за предно седиште, прилагодливо по висина (нагоре / надолу)
 • Раткапни
 • Индикатор за за безбедносен ремен на совозачот
 • Електрика и греење на надворешни ретровизори, рачно преклопување
 • Заштитни воздушни перничиња за возач и совозач, странично и од страна на покривот, напред и назад
 • Црна странична заштитна украсна лајсна
 • Управувач со 3 краци, спортски
 • Гуми со низок отпор на триење 205/60R16 XL 96H BW HW1 VAR1
 • Куќиште за ретровозор во боја на каросеријата
 • Безбедносен пакет
 • Ограничување на сигурносен појас на предното седиште, варјанта 2
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Халогени предни фарови
 • Window Power Operated, Driver
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Лева лизгачка врата со прозорец кој се отвора
 • Без ознака на моторот
 • Индикатор за безбедносен ремен, задни седишта, 2 ред
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Резервно тркало 16 x 6.5
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи
Оди на почеток