loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Quartz Silver
 • Моќност: 55 Киловат / 75 Коњска сила
 • Пренос: 5-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Trim Level 1.1 "Imagination", Captain Blue / Mistral
 • Издувување CO2: 93 g/km
 • Општа потрошувачка: 4,1 Литри / 100 km

Опции

 • Централен заден сигурносен ремен, со 3 точки на прикачување
 • Отстранување на знакот на моторот
 • Електрични прозорци за возачот
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Сопирање и избегнување на судир примала брзина
 • Внатрешен ретровизор осетлив на светлина
 • Прозорец тип - апсорбирачки за сончева светлина
 • Комфорт предни седишта
 • Детско седиште, ISOFIX само двостепено
 • Систем за откривање на издувaни пнеуматици
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Алу тркало 6.5J x 16, 4 двојни краци, варијанта на боја на површината #1: сребрена
 • Outside rear view mirror, electrical adjustment, power fold & heated
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Наслон за глава позади, централно
 • Asm. front horizontal suspension
 • Амбиентално светло
 • Надворешни украси, столб, апликација, reveal, црни
 • Асистент за тргање на угорница
 • Рачен систем за врзување на дете (полуга на задна врата)
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Antilock Brake System (ABS), Front Disc 14", Rear Drum 8"
 • Филтер против загадување на воздухот, внатрешен
 • Вратичка за резервоар со заклучување, далечинско управување
 • Алат за итни ситуации
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Далечинско електронско заклучување на врати
 • Безбедносен пакет
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Индикатор за сензор за задржување во лента
 • Моно тонска сирена
 • Предупредување за мртов агол/точка
 • Дигитален аудио систем со интегрирани DAB/DAB+/DMB-R
 • Заден џеб на предно седиште, патничко
 • Задни светла за магла
 • Дневни светла, LED
 • Надворешни огледала, средна рачка за ширина помеѓу 1980мм и 2060мм со електрично управување
 • Високо/ниско усмерување на светлосниот сноп, вклучува автоматски предни светла и брисачи на ветробранското стакло
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Радио контрола кај управувачот
 • Автоматско менување на светлото со детектор за тунел
 • ECO LED Headlamps
 • Side distance warning
 • Панорамска задна камера (180 степени на преглед назад вкл. задна камера)
 • Штитник од сонце за ретровизори, кај возач и совозач
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • Куќиште за огледалата обоено во боја на каросеријата
 • Зголемен инфо екран (сегментиран) (графички мулти колор)
 • Не константен систем за бришење со одмрзнувач
 • Радио 4.0 IntelliLink
 • Restraint provision child, front, passenger side
 • Асм. Задна суспензија
 • Преден и заден држач за чаши
 • Индикатор на сензор за систем за поспаност на возачот - DDS
 • Мерач на брзина во километри
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Систем за избегнување на судир од напред
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Можност за поврзување на USB
 • Предно светло за магла
 • Спортски кожен управувач со 3 крака и 3 мат хром капаци
 • Кратка кровна антена
 • Далечинско електрично заклучување на вратите
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Пакет за видик и светло
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Преграда на заден дел од седиште, возач
 • Борд компјутер
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • 12V приклучок за струја, напред
 • Пакет Style
 • Сензор за дожд
 • Блокирање на управувачки столб, механичко
 • Tires 195/55 R16 87H BW HW1 VAR1 ULRR
 • Систем за суспензија, држење
 • Позиционо светло, долго
 • Speed limiter, automatical
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Електрични прозорци за патникот
 • Предни светла LED
 • Детекција на пешаци, основно
 • Сводна светилка, напред со светло за читање и микрофон за хендзфри телефон
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • Климатизација
 • Контрола за возење со умерена брзина
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Wheel Spare, space saver, 15x3,5T, Steel Design 1
 • Rear view Camera Pack
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи

Слични возила на залиха

Edition, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Elegance, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Elegance, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Edition, F 1.2 XEL, 55 kW / 75 к.с. Start/Stop
 
Оди на почеток