loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Pull Me Over Red
 • Моќност: 74 Киловат / 100 Коњска сила
 • Пренос: 6-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Ткаенина во внатрешност network, Moonray
 • Издувување CO2: 128 g/km
 • Општа потрошувачка: 5,5 Литри / 100 km

Опции

 • Челично тркало 6.0J x 15 со раткапна флеш
 • Ограничување на затегнувањето на ременот на предното седиште
 • Електрични прозорци за возачот
 • Left Hand Drive
 • Магленки, напред со црни рамки
 • Електрика на надворешни ретровизори, електрично подесување, рачно преклопување, со загревање (Основа: црна зрнеста; капак: боја на каросерија)
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Radio R4.0 IntelliLink
 • Детско седиште, ISOFIX само двостепено
 • Гуми 185/65 R15 88H
 • Најдобро рангирана NCAP Rating Pack (4*)
 • Електрика и греење на надворешни ретровизори, во боја на каросеријата, рачно преклопување
 • Волан, 3-краци, кожен со сребрена боја на рамка
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Мерач на брзина во километри
 • Сенка за сонце, возач, со огледало (со капак)
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Систем за следење на притисокот во гумите (TPSM)
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Преден и заден диск, ABS, 15 инчи
 • Наслон за глава позади, централно
 • Асм. гуми и тркала
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Задни седишта концепт 2 (единечно превиткување со неподелена клупа и наслон 40/60)
 • Отстранување на исписот на страничната заштитна лајсна
 • Предно светло за магла
 • Серво волан, чувствителен на брзина, варијабилен сооднос
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Основа за тркало, држач со четири дупки
 • Кратка кровна антена
 • Асистент за тргање на угорница
 • Халогени предни светла
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Дневни светла
 • Црни столбови
 • Видлив врн на издувниот систем
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Борд компјутер
 • 6 звучници
 • Халогенски предни светла
 • Примарен клуч, на превиткување
 • Далечинско електронско заклучување на врати
 • Предна решетка пакет 1 (зрнеста црно)
 • Спортски предни седишта
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Моно тонска сирена
 • Рачна контрола на воздух
 • Сензор за надворешна температура
 • Електрични прозорци за патникот
 • Затемнети стакла
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Сводна светилка, напред со светло за читање и микрофон за хендзфри телефон
 • Систем за мониторинг на притисокот во гумите
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Светло за читање
 • Радио систем за инфозабава - Средно ниво (BYOM 2)
 • Радио контрола кај управувачот
 • Горна црна лајсна B/S
 • Двоен засилувач на сопирачка
 • Внатрешно огледало
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Пакет за пушачи (запалка и пепелник)
 • Enjoy Plus Pack
 • Целосна големина на челично резерно тркало
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи

Слични возила на залиха

Enjoy, D 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Оди на почеток