loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Огнено жешка
 • Моќност: 81 Киловат / 110 Коњска сила
 • Пренос: 6-брзински мануелен
 • Тип на гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Ниво на декор 2 „Peanut“, црно Jet

Опции

 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Асм. Предна вертикална суспензија
 • ABS, 15-инчни предни диск-сопирачки и 14-инчни задни диск-сопирачки
 • Куќиште за огледалата обоено во боја на каросеријата
 • Електрични прозорци за возачот
 • Left Hand Drive
 • Резервна гума T125/85R16 - SL 99M BW SPR
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Систем за откривање на издувaни пнеуматици
 • Асм. Задна суспензија
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Електрика и греење на надворешни ретровизори, во боја на каросеријата, рачно преклопување
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Канали за греење, задни седишта (втора позиција)
 • Мерач на брзина во километри
 • Автоматско менување на светлата
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Камера за помош при паркирање
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Наслон за глава позади, централно
 • Асм. гуми и тркала
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Тип на прозорец со соларна апсорпција
 • Asm. front horizontal suspension
 • Отстранување на исписот на страничната заштитна лајсна
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Појас на задното централно седиште со 3 точки
 • Кратка кровна антена
 • Асистент за тргање на угорница
 • Рачен систем за врзување на дете (полуга на задна врата)
 • Халогени предни светла
 • Електричен приклучок во централната предна конзола
 • Ролетни со огледало (возач без огледало, совоза со огледало без капак)
 • Натпис „ecoTEC“, назад
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Црна грејна мрежа со хромирани жици
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Борд компјутер
 • Предно стакло, со апсорпција на топлина
 • 6 звучници
 • Аудио команди на управувачот & Универзален „Hands-free" телефон со Bluetooth или Универзален
 • USB приклучок, 2.1 A
 • Заден спојлер
 • Алу тркало 6.5J x 16, 4 двојни краци, варијанта на боја на површината #2: црна
 • Радио 4.0 IntelliLink
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Климатизација со филтер за честички со рачни контроли
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Моно тонска сирена
 • Ограничување на појасот на предното седиште, варијанта 2
 • 40/60 поделба за задното седиште
 • Електрични прозорци за патникот
 • Дневни светла, LED
 • Гуми 205/60 R16 92H
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Предна камера, со аларм за пречекоривање на лентата
 • Задни стакла со електрично задвижување
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Сиалица, внатрешна, покрив, подарок
 • Горна црна лајсна B/S
 • Внатрешно огледало
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Кожен управувач со 3 крака со 3 мат хром капаци
 • Предно светло за магла
 • Пакет за задна камера
 • Тркала од лесна легура, 6.5 J x 16, дизајн со 4 двојни краци, сребрено
 • Боја на минерално црна, (Black Meet Kettle)
 • Челично резервно тркало за заштеда на простор 16 x 3.5
 • Два клуча
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи

Слични возила на залиха

Enjoy, D 1.2 XHL, 81 kW / 110 к.с. Start/Stop
 
Enjoy, D 1.2 XHL, 81 kW / 110 к.с. Start/Stop
 
Оди на почеток