loading
Кликнете тука за Opel LiveChat
chat

Тукушто додадовте автомобил во вашиот Паркинг.

ПосетаПаркинг Автомобили

 • Боја: Topaz Blue
 • Моќност: 96 Киловат / 130 Коњска сила
 • Пренос: 6-степен автоматски менувач
 • Тип на гориво: Дизел
 • Број на врати: 5
 • Тип на каросерија: 5-врати
 • Локација: Скопје
 • Теписон: Облога на седишта - ткаенина / Vinyl, Jet, во црно

Опции

 • Left Hand Drive
 • Радио "R 4.0 IntelliLink"
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Комфорт предни седишта
 • Пакет за разновидност - продажен пакет
 • Систем за откривање на издувaни пнеуматици
 • Предна и задна помош при паркирање
 • Кожен управувач со 3 крака со 3 мат хром капаци
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Канали за греење, задни седишта (втора позиција)
 • Автоматско менување на светлата
 • Плочка за навлаката на прагот на вратата со името "OPEL"
 • Простор во подот за складирање товар
 • Start/Stop Прекинувач за вклучување на моторот
 • Наслон за глава позади, централно
 • Амбиентално светло
 • Лајсна B / S гор. стр., покрив светл. хром.
 • Асистент за тргање на угорница
 • Рачен систем за врзување на дете (полуга на задна врата)
 • Халогени предни светла
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Уред за прилагодување на висината на седиштето на совозачот, 4 начини
 • Електрика и греење на надворешни ретровизори, во боја на каросеријата, електрика на преклопување, светло за подрачјето околу возилото
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Предупредување за мртов агол/точка
 • Надворешни огледала, средна рачка за ширина помеѓу 1980мм и 2060мм со електрично управување
 • Високо/ниско усмерување на светлосниот сноп, вклучува автоматски предни светла и брисачи на ветробранското стакло
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Зголемен инфо екран (сегментиран)
 • Џеб на седиштето, задно седиште од десна страна
 • LED предни светла
 • Не константен систем за бришење со одмрзнувач
 • Испуст на електричен погон, задно седиште
 • Мерач на брзина во километри
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Камера за помош при паркирање
 • Тркала од легура, 7.5 J x 18, дизајн 5-Y краци, обработени со дијамант, титан
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Пакет за струја 12 V
 • Воздушни перничиња за возачот и совозачот, предни и задни воздушни перничиња како завеси и воздушно перниче за градниот кош на возачот
 • Кратка кровна антена
 • Аудио команди на управувачот
 • Isofix за седиштето на совозачот
 • Детско Седиште задно, засилено
 • Задни прозори со затоплување
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Пакет за видик и светло
 • Неактивно ограничување на главата на предното седиште
 • Електричен систем за сопирање со преден и заден диск, АВЅ, 16 инчи
 • Електрична сопирачка за паркирање
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Борд компјутер
 • Електричен приклучок во багажникот
 • 6 звучници
 • Електричен греач QuickHeat
 • Рачка на вратата, задната врата, сатенски хром
 • Сензор за дожд
 • резерви за инсталација на безбедносната мрежа
 • Ветробранско стакло, акустично, PVB
 • Примарен клуч, на превиткување
 • Клима уред со електронско управување
 • Позиционо светло, долго
 • Затегнувачи на појаси за задните седишта
 • Ограничување на појасот на предното седиште, варијанта 2
 • Предна камера, со аларм за пречекоривање на лентата
 • Џеб на седиштето, задно седиште од лева страна
 • Дво тонска автомобилска сирена
 • Штитници од сонце со осветлено огледало
 • All-Season Ultra Low Resistance Tires, 225/55, R18 102V (snowflake);
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
Видете ги сите Сокриј

Опционално

 • Затемнети стакла
 • Челично резервно тркало со заштеда на простор
 • Пакет All Road
 • Спортски педали од легура
 • Предно светло за магла
Видете ги сите Сокриј

Контактирајте со нас

Аутомакедонија АД

16-та Македонска Бригада 2 1000 Скопје

02 3103 130

Полињата означени со * се задолжителни.
Откажи

Слични возила на залиха

Enjoy, D 1.5 DTH, 96 kW / 130 к.с.Start/Stop
 
Enjoy, D 1.5 DTH, 96 kW / 130 к.с.Start/Stop
 
Оди на почеток